ترموود 92-16

ترموود 92-16 چوب ترمووود به لحاظ زیبایی از نظر طرح و رگه های موجود بر روی سطح آن تا ضخامتآن پایین تر باشد نمود بیشتری دارد و رگه های پروانه ای بر روی آن زیبایی بیشتری از خود بروز میدهند.

به همین دلیل ترموود 92-16 ترکیب بسیار دقیق و زیبایی از این لحاظ دارد و زمان رنگ آمیزی زیبایی آن چندین برابر افزایش پیدا میکند.

ترموود 92-16 دارای کمترین میزان ضخامت از لحاظ ابعادی میباشد که دارای استاندارد انجمن بین المللی ترمووود است.

این مقطع کمترین میزان وزن را نسبت به سایر مقاطع چوبی دارا می باشد وهمچنین بیشترین میزان مصرف را دارد و از لحاظ قیمت ترمووود پایین ترین نرخ را دارد و باعث شده تا در بین مصرف کنندگان چوب نما محبوبیت بالایی داشته باشد.

فرآیند ترموود

شرکت های جنگلداری در کشور فنلاند بعد از برداشت چوب و برشکاری و تبدیل آنها به الوار در اندازه های گوناگون چوبهایی که باید ترمو شوند را جدا کرده و داخل کوره های مخصوصی تحت عنوان KILN وارد میکنند.

کل فرآیند ترموود در حدود سه روز کامل زمان میبرد تا محصول نهایی ترموود آماده شود.در این فرآیند سه روزه تحت خلا جهت جلوگیری از آتش سوزی به وسیله المنت های مخصوصی چوب حرارت می بیند.

در فرآیند تولید ترمووود بسته به میزان حرارتی که بر روی چوب اعمال میشود دو نوع ترموود در نهایت تولید میشود که هر کدام کاربردهای مخصوص به خود دارند.

اولین نوع آن ترموود S می باشد.S مخفف لغت STABILITY است به معنای مقاومت و این یعنی حداقل میزان استاندارد جهت مصارف داخلی چوب ترموود.

در این مرحله میزان حرارت وارد شده به چوب مابین 180 تا 200 درجه سانتی گراد است و ماندن در این وضعیت به مدت حداقل 10 ساعت میباشد.

در این نوع ترموود (THERMOWOOD D)  حرف D به معنای DURABILITY به معنای دوام چوب ترمو میباشد و کاربرد آن در محیط های باز و همه نوع شرایط آب و هوایی میباشد.

این نوع ترموود بالاترین مقاومت و استاندارد را دارا میباشد و کاربرد عمومی تری دارد و دوام و طول عمر آن نیز بیشتر می باشد.

چوب ترمووود نما 92-16

ترموود 92-16 جهت نما و دکوراسیون داخلی بسیار مناسب است و به علت وجود رگه هایی با ساختار بالدار معروف به گره های پروانه ای در ایران,در دکوراسیون زیبایی منحصربه فردی از خود نشان می دهد.

چوب ترموود باید حتمآ رنگ آمیزی شود در غیر این صورت دارای شرایط گارانتی نخواهد بود.

تنها دشمن طبیعی ترموود اشعه مضر یو وی آفتاب است که باعث پوسیدگی چوب ترمو خواهد شد.در رنگ های ترموود پیگمنت های حاوی آنتی یو وی وجود دارد که آسیب رسانی به چوب از طریق نور خورشید جلوگیری به عمل خواهد آورد.