ترموود 117-26

ترموود 117-26 ساده که به SHP نیز معروف است مختص کف سازی هم در محوطه های باز و هم در محوطه های داخلی مورد استفاده قرار میگیرد.هرچند اغلب 117-26 از نرم چوبها تولید میشود ولی به دلیل دارا بودن ضخامت نسبی جهت کار در کف مورد اسفاده قرار میگیرد ولی محل مورد نظر اگر مکانی عمومی و پر رفت و آمد باشد دوام بالایی نخواهد داشت

ترموود 117-26 DECK یا دکینگ نیز تمام مشخصات ترموود 117-26 ساده را دارد با این تفاوت که بر روی آن شیارهایی کار شده که هم حالت ضد لغزندگی به آن میدهد و هم بهترین گزینه برای استفاده در کف استخر و سونا میباشد صرفآ جهت جمع آوری و هدایت آب.

این مقطع ترموود 92*26 نیز به دلیل دارا بودن حداقل ضخامت مورد نیاز جهت استفاده در کف محوطه ها دارای طرفداران زیادی می باشد که این مقطع نیز به دو شکل ساده یا SHP و شیار دار یا دک DECK  موجود است و مورد استفاده قرار میگیرد.

ترموود 117*26 میتواند هم به شکل SHP یعنی چهار تراش ساده باشد و هم میتواند به شکل DECK و شیار دار باشد و بهترین گزینه در نرم چوبها جهت ساخت کف های چوبی است.

ترموود 140*26 بالاترین عرض را در بین چوبهای دکینگ دارد و کمترین میزان مصرف را در بین طراحان و معماران دارد.این نوع ترموود نیز مانند دیگر مقاطع چوب کف به دو شکل ساده و شیار دار تولید و عرضه میگردد.از لحاظ کاربرد و محل کاربرد نیز دقیقآ مانند دیگر مقاطع 26 میلیمتر می باشد و اساس انتخاب عرض بر طبق سلیقه طراح و مصرف کننده میباشد.

نصب چوب ترموود کف

طریقه نصب چوب ترموود کف(ترموود 117-26) به دو صورت میباشد که در یک نوع آن بعد از زیر سازی چوبی که از جنس چوب اشباع شده میباشد ترموود کف را بر روی آنها قرار داده و بوسیله پیچ از جنس گالوانیزه به چوب زیر کار پیچ می شود و روش دوم آن نیز استفاده از کلیپس می باشد که شیارهایی در بغل چوب ایجاد میگردد و کلیپس داخل آنها قرار میگیرد و سپس کلیپس به چوب زیر کار پیچ میگردد که این روش به نصب پیچ مخفی هم معروف است.

چوب ترموود کف باید حتمآ به وسیله رنگ مخصوص ترموود جهت کف دو دست رنگ آمیزی گردد خصوصآ در محل های پر رفت و آمد باید هر دو سال یکبار نیز رنگ آنها تکرار شود تا از فرسوده و پوسیده شدن ترموود جلوگیری به عمل آید.